Katedra Teologii Moralnej I Duchowości

Kierownik:

ks. dr hab. Zbigniew WANAT (CVdorobek naukowy)

Profesorowie:

ks. prof. dr hab. Mirosław MRÓZ (CV PL, CV ENG, dorobek naukowy)

Adiunkci:

ks. dr hab. Stanisław SUWIŃSKI (CV, dorobek naukowy)

ks. dr hab. Jacek SZYMAŃSKI (CV, dorobek naukowy)

Badania Katedry Teologii Moralnej i Duchowości na Wydziale Teologicznym UMK uwzględniają wzniosłość powołania człowieka w Jezusie Chrystusie i przynaglenie niesienia miłości w życie świata. Refleksja naukowa odzwierciedla tajemnice człowieka w codziennym życiu moralnym, gdzie chrześcijanin realizuje swoje szczególne powołanie we wspólnocie ludzkiej. Badania w zakresie duchowości mają na celu zrozumienie procesów życia wewnętrznego, ich źródeł i praw rozwoju. Ponadto uwzględniają związki zachodzące pomiędzy strukturą psychofizyczną człowieka, a rozwojem osobowości chrześcijańskiej. W tym celu prowadzone są także badania nad głównymi nurtami i szkołami duchowości w Kościele polskim, ze szczególnym uwzględnieniem terenu Pomorza i Kujaw.

Jesteśmy aktywni!

Fundacja PRO FUTURO THEOLOGIAE

JĘZYKI OBCE

Pracownia Dokumentacji i Badań Alternatywnych Ruchów Religijnych i Parareligijnych