'O tym się nie mówi..." z dr. P. Zyzakiem

Spotkanie z dr. Pawłem Zyzakiem w ramach cyklu 'O tym się nie mówi...'; Toruń, 10 maja 2017 r. [foto: KNBBP]W środę 10 maja 2017 r. w Collegium Humanisticum UMK odbył się kolejny wykład z cyklu O tym się nie mówi... Tym razem zaproszenie od Koła Naukowego Badaczy Białych Plam i naszego Instytutu przyjął dr Paweł Zyzak, który wygłosił prelekcję pt. Kulisy Sierpnia ‘80.

Zdjęcia z wykładu dr. Pawła Zyzaka na profilu FB Koła Naukowego Badaczy Białych Plam.

Dr Paweł Zyzak jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2008). W 2015 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a następnie obronił rozprawę pt. Dzieje współpracy amerykańskich i polskich związkowców, 1918-1989 r. przygotowaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Tomasza Schramma. Dr Paweł Zyzak studiował na Uniwersytecie Wiedeńskim (2013–2014), odbył staż w Institute of World Politics w Waszyngtonie oraz był uczestnikiem Cold War Studies na Uniwersytecie Harvarda. Stypendysta The Albert Shanker Institute w Waszyngtonie, Institute for Democracy in Eastern Europe w Waszyngtonie oraz Polish & Slavic FCU w Nowym Jorku.

Jest autorem licznych prac naukowych, spośród których na uwagę zasługują przede wszystkim publikacje książkowe: Lech Wałęsa. Idea i historia. Biografia legendarnego przywódcy „Solidarności” do 1988 r. (2009); Tajemnica Wilczego Jaru. Największa drogowa katastrofa PRL w świetle dokumentów i relacji (2013); Efekt domina. Czy Ameryka obaliła komunizm w Polsce? (2017).