Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Zaloguj sięStrefa kandydata - poznaj naszą ofertę kierunków! Запрошуємо на навчання! Wejdź na stronę Historii regionalnej 40 plus! Facebook IHiA UMK - sprawdź co u nas!
Kanał IHiA UMK na YouTube
 
Ostatnie pożegnanie Profesora Jerzego Kłoczowskiego

Profesor Jerzy Kłoczowski (1924-2017); fot. Katolicki Uniwersytet LubelskiW dniu 2 grudnia 2017 r. zmarł Profesor Jerzy Kłoczowski, jeden z najwybitniejszych polskich historyków XX wieku, który utrzymywał kontakty również z naszym Instytutem.
Uroczystości pogrzebowe Profesora rozpocznie 12 grudnia o godzinie 12.00 msza święta pogrzebowa w lubelskiej archikatedrze. Dzień później msza pogrzebowa w Warszawie o godzinie 14.00 w kościele oo. Dominikanów przy ul. Freta. W czwartek 14 grudnia o godzinie 13.00 w Krzynowłodze Wielkiej rozpocznie się msza święta pogrzebowa, po której prochy Profesora zostaną złożone w rodzinnym grobowcu na tamtejszym cmentarzu parafialnym.

 
VI Toruńskie Konfrontacje Archiwalne

Toruńskie Konfrontacje Archiwalne - logoCo dwa lata, zawsze w grudniu (choć raz był to listopad), odbywa się konferencja z cyklu Toruńskie Konfrontacje Archiwalne, organizowana przez naszych archiwistów z Zakładu Archiwistyki. W roku 2017 wypada właśnie ten co drugi rok - w dniach 7-8 grudnia w Collegium Humanisticum UMK pojawią się uczestnicy szóstej edycji TKA, której hasło to Pogranicza archiwistyki.

Zapraszamy do udziału w obradach. Poniżej znajdą Państwo plakat i program konferencji. Informacje organizacyjne dostępne są na stronach: http://www.historia.umk.pl/tka i https://www.facebook.com/konfrontacjearchiwalne.

Plakat konferencji

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z dr. hab. Jakubem Morawcem

Spotkanie autorskie z dr. hab. Jakubem Morawcem - plakat; Toruń, 7 grudnia 2017 r.

Zapraszamy na spotkanie z dr. hab. Jakubem Morawcem - mediewistą, adiunktem w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego w Zakładzie Historii Średniowiecza. Nasz gość opowie o swojej książce Między poezją a polityką. Rozgrywki polityczne w Skandynawii XI wieku w świetle poezji ówczesnych skaldów.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 grudnia 2017 roku na pierwszym piętrze Biblioteki Humanistycznej UMK (budynek Collegium Humanisticum UMK), rozpoczęcie o godzinie 16.00.

 
Medal Marszałka Województwa dla Zakładu Historii XX wieku IHiA UMK

Wręczenia medalu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego "Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis" Zakładowi Historii XX wieku IHiA UMK; Toruń, 27 listopada 2017 r.Miło nam poinformować, że 27 listopada 2017 r., na rozpoczęcie obrad XXXVIII sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis uhonorowano Zakład Historii XX wieku IHiA UMK.

Medal przyznawany jest osobom fizycznym, osobom prawnym, organizacjom oraz stowarzyszeniom krajowym lub zagranicznym za wybitne osiągnięcia lub całokształt działalności na rzecz województwa kujawsko-pomorskiego i jego mieszkańców.

 
'O tym się nie mówi...' z prof. E. C. Królem

Prof. Eugeniusz Cezary Król z małżonką w IHiA UMK; Toruń, 23 listopada 2017 r.W czwartek 23 listopada 2017 roku w naszym Instytucie gościł prof. dr hab. Eugeniusz Cezary Król, który tego samego dnia wygłosił, w ramach cyklu "O tym się nie mówi...", wykład Fenomen "biblii nienawiści" - wokół polskiej edycji "Mein Kampf". Wykład poprzedziło spotkanie Profesora (który przybył do Torunia wraz z małżonką) z dr. hab. Maciejem Krotofilem i mgr Alicją Bartnicką, prezesem Koła Naukowego Badaczy Białych Plam.

Więcej…
 

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS. Projekt serwisu: Przemysław Krysiński. Administracja: IHiA UMK.