Umowa patronacka z LO im. ks. J. St. Pasierba w Pelplinie
Podpisanie umowy patronackiej między WNH UMK a LO im. ks. J. St. Pasierba w Pelplinie; Pelplin, 29 kwietnia 2016 r.

W dniu 29 kwietnia 2016 roku w Pelplinie została podpisana umowa patronacka pomiędzy Wydziałem Nauk Historycznych UMK i Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Janusza St. Pasierba (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie), które reprezentowali prof. Waldemar Rozynkowski, Dyrektor naszego Instytutu i mgr Krzysztof Ruczyński, Dyrektor Liceum.

W ramach umowy obie jednostki mają wspólnie otaczać opieką uzdolnioną młodzież uczącą się w Liceum oraz propagować nauki humanistyczne i podnosić efekty kształcenia w tym zakresie. Będzie to realizowane m.in. poprzez zajęcia prowadzone w Liceum przez nauczycieli akademickich, pomoc przy podnoszeniu kwalifikacji zawodowych nauczycieli Liceum, współpracę przy organizacji wspólnych przedsięwzięć i w zakresie projektów edukacyjnych czy umożliwienie odbywania praktyk w Liceum przez studentów Wydziału.