Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
CSAiU i Archiwum Wojskowe w Toruniu, czyli wojskoznawstwo wizytuje

Studenci wojskoznawstwa podczas imprezy 'Razem w NATO' w CSAiU w Toruniu; Toruń, 21 kwietnia 2015 r.W dniu 21 kwietnia 2015 r. studenci wszystkich roczników wojskoznawstwa wzięli udział w imprezie „Razem w NATO”, zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji 16-tej rocznicy przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wydarzenie odbywało się na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Nasi studenci uczestniczyli w uroczystej zbiórce, a następnie mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym i bogatą infrastrukturą Centrum. W przedsięwzięciu brało też udział kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prowadzących tzw. klasy mundurowe. Imprezę uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Torunia oraz zespołu wokalnego Marynarki Wojennej. Na zakończenie spotkania organizatorzy poczęstowali uczestników żołnierską grochówką.


Studenci II roku wojskoznawstwa z wizytą w Archiwum Wojskowym w Toruniu; Toruń, 16 kwietnia 2015 r.W dniu 16 kwietnia 2015 r. studenci II roku wojskoznawstwa odwiedzili Archiwum Wojskowe w Toruniu. Placówka ta jest częścią wojskowej sieci archiwalnej, a do jej zadań należy m.in. gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zasobu archiwalnego wytworzonego po 1945 r., przez jednostki i instytucje wojskowe stacjonujące na północnym obszarze naszego kraju. Dzięki uprzejmości dyrektora Archiwum, pana ppłk. Jakuba Brzezińskiego, nasi studenci zapoznali się z historią, organizacją i zadaniami jednostki. Studenci mieli też okazję obejrzeć niektóre, ciekawe źródła przechowywane w Archiwum Wojskowym w Toruniu.

 

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS. Projekt serwisu: Przemysław Krysiński. Administracja: IHiA UMK.