Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Nowa strona www Instytutu Historii i Archiwistyki UMK

Od listopada 2017 roku strona internetowa naszego Instytutu zaczęła funkcjonować w oparciu o zintegrowaną stronę wydziałową UMK. W związku z tym zaprzestaliśmy publikacji nowych treści w tej witrynie.

Strona www Instytutu Historii i Archiwistyki UMK jest dostępna pod dotychczasowym adresem: www.historia.umk.pl.

 
Prof. J. Dumanowski w IEHCA

Dr hab. Jarosław Dumanowski, prof. UMK, został członkiem rady naukowej Europejskiego Instytutu Historii i Kultury Wyżywienia w Tours we Francji.

European Institute For The History And Cultures of Food koordynuje badania nad dziejami i kulturą jedzenia we Francji i w Europie. Wcześniej prof. Dumanowski pracował jako visiting professor w prowadzonej przez Instytut Katedrze Historii Wyżywienia UNESCO.

 
Dr hab. W. Piasek w Radzie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

 

Dr hab. Wojciech Piasek, wykładowca z Zakładu Metodologii Historii i Wiedzy o Kulturze naszego Instytutu, został powołany przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w skład Rady Muzeum przy Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku na kadencję 2016-2020. Zadaniem Rady jest sprawowanie społecznej kontroli nad wypełnianiem przez muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa.

Nominacja została wręczona 8 grudnia 2016 r. przez Jerzego Janczarskiego, dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego.

 
Prof. R. Czaja prezydentem Międzynarodowej Komisji Historii Miast

Miło na m poinformować, że prof. dr hab. Roman Czaja, kierownik Zakładu Historii Średniowiecza w naszym Instytucie, 16 września 2016 r. na walnym zgromadzeniu członków ICHT w Kilonii został wybrany prezydentem Międzynarodowej Komisji Historii Miast (International Commission for the History of Towns) na kadencję 2016-2021.

 
IHiA UMK i IH PAN wspólnie opracują 'Słownik historyczno-geograficzny Prus...'

Porozumienie dyrektorów IHiA UMK i IH PAN w sprawie projektu 'Słownik historyczno-geograficzny Prus w późnym średniowieczu i u progu epoki wczesnonowożytnej'Miło nam poinformować, że w ostatnich dniach nasz Instytut nawiązał współpracę z Instytutem Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk w zakresie realizacji projektu Słownik historyczno-geograficzny Prus w późnym średniowieczu i u progu epoki wczesnonowożytnej. Efektem prac ma być kolejna część Słownika historyczno-geograficznego ziem polskich w średniowieczu.

Słownik... będą wspólnie tworzyli pracownicy Zakładu Historii Krajów Bałtyckich IHiA UMK i Pracowni Słownika Historyczno-Geograficznego Ziem Polskich w Średniowieczu IH PAN.

 

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS. Projekt serwisu: Przemysław Krysiński. Administracja: IHiA UMK.