English version   O FORUM    UCZESTNICY    WYSTAWY    TEKSTY
REPRODUKCJE    ORGANIZATORZY    GALERIE SZTUKI    POPRZEDNIE EDYCJE
 
   

Stanisław Białogłowicz   Łukasz Huculak   Janusz Kaczmarski   Piotr Klugowski   Paweł Lewandowski-Palle   Magdalena Rabizo-Birek
Mirosława Rochecka   Kazimierz Rochecki   Aleksandra Simińska   Joanna Stasiak   Wiesław Szamborski   Krzysztof Wachowiak
   

NOTA BIOGRAFICZNA     REPRODUKCJE OBRAZÓW     TEKSTY


MIROSŁAWA ROCHECKA

Urodzona w 1960 r. w Sępólnie Krajeńskim. Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z malarstwa pt. "Rzeczy-wistość" zrealizowała w 1989 r. w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, pisze artykuły i eseje o sztuce. Uczy rysunku i malarstwa w Zakładzie Kształcenia Artystycznego Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Swoje prace prezentowała na dwudziestu indywidualnych wystawach, m. in.: 1993 - "Niebiesko czerwienie", Galeria Na Piętrze - Toruń; Malarstwo, Salon Sztuki Współczesnej Łódź; 1994 - "To my", BWA Krosno; "Obraz i podobieństwo", PGS WOZOWNIA - Toruń; 1998 - "Droga, prawda, życie", Galeria "S"-Toruń; POLSK KUNST, Galleri John Shmidt - Ribe (DANIA); 1999 - "Szukam Twojego oblicza", BWA Włocławek; 2001 - "Trzeci wymiar koloru" BWA Rzeszów; 2002 - "Trzeci wymiar koloru" - BWA Gorzów Wielkopolski; 2004 - "Rzeczy duchowe abstrakcja i sacrum", PGS WOZOWNIA - Toruń; "Na górze, na dole - abstrakcja i sacrum", Galeria Krytyków POKAZ - Warszawa; 2004 - "Abstrakcja i sacrum" Grenzen los Kunst, Landtagsfraktion im Landtag Brandenburg SPD, Berlin, Stadt und Landesbibliotek Potsdam, Haus der AOK Tetlow (Niemcy); 2005 - "Tajemnice światła i koloru" Muzeum Sztuki Współczesnej - Lesko; "Abstrakcja i sacrum", Galeria FORUM - Toruń; 2006 - "Tajemnice światła i koloru", BWA Ostrowiec Świętokrzyski.
Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: w Toruniu, Bydgoszczy, Warszawie, Włocławku, Kołobrzegu, Stargardzie Szczecińskim, Gorzowie Wlkp., Elblągu, Częstochowie, w Lens i Bruay La Buissiere we Francji, w Getyndze i Wilemhelmshaven w Niemczech, oraz w Wilnie na Litwie.
Za swoją twórczość była wielokrotnie nagradzana: 1992 - Dzieło roku '91 - III nagroda (za malarstwo), 1994 -Dzieło roku '93 I nagroda (za malarstwo), 1995 - Dzieło roku '94 - I nagroda (malarstwo), 1995 - II Annale ZPAP - nagroda i tytuł praca roku (za malarstwo); 1997 - Dzieło roku '96 - I nagroda (za malarstwo); 2002 - X Biennale Sztuki Sakralnej - BWA - Gorzów Wielkopolski - MEDAL w dziedzinie malarstwa. Jej prace znajdują się zbiorach prywatnych w kraju i za granicą oraz w Muzeum Okręgowym w Toruniu i Kolekcji Fundacji Malarstwa Polskiego w Lesku. Jest współorganizatorką V Forum Malarstwa Polskiego "Natura rzeczy".


V Forum Malarstwa Polskiego - Natura Rzeczy - Orelec 2006