Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów [2017/2018]
Wtorek, 05 Grudzień 2017 00:00

Olimpiada Historyczna dla Szkół Gimnazjalnych

OLIMPIADA HISTORYCZNA DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W roku szkolnym 2017/2018 odbędzie się druga edycja Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Organizatorem Olimpiady jest Polskie Towarzystwo Historyczne. Zasady udziału w Olimpiadzie zostały określone w regulaminie, który znajduje się na stronie internetowej: http://gimnazjum.olimpiadahistoryczna.pl/. Tam też można znaleźć harmonogram drugiej edycji Olimpiady

Zwracamy się z prośbą o szerzenie idei Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów, której celem jest wspieranie zainteresowania historią i doskonalenie umiejętności historycznych uczniów, a także zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów. Tegoroczna edycja Olimpiady skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych, a także do uczniów siódmych klas szkół podstawowych.

Na zgłoszenia czekamy od 8 września do 2 października 2017 r. Prosimy o rejestrację uczestników (uruchomiona zostanie 8 września) przez komisje szkolne / międzyszkolne za pośrednictwem strony internetowej http://gimnazjum.olimpiadahistoryczna.pl/formularz-zgloszeniowy.

Z poważaniem,

Komitet Okręgowy OHG w Toruniu

7 listopada 2017 r.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice,

w załączonym pliku znajduje się lista osób zakwalifikowanych do eliminacji II etapu (okręgowego) Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów w Okręgu w Toruniu.

Wszystkim zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy!

Eliminacje okręgowe – etap pisemny, odbędą się 2 grudnia 2017 r. w Toruniu w budynku Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ul. Bojarskiego 1 w Auli (s. AB 1.22). Początek eliminacji o godz. 10.30, test pisemny rozpocznie się o godz. 11.00.

W celu potwierdzenia tożsamości prosimy uczniów o zabranie legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego.

Nauczycieli i rodziców, którzy przyjadą z uczniami, zapraszamy na wykład dr. hab. Adama Kucharskiego Korespondencja Jakuba Kazimierza Rubinkowskiego. Treść i forma źródła historycznego, warsztat edytorski, który rozpocznie się o godz. 11.15 w Collegium Humanisticum UMK w sali C 0.39.

Sekretarz Komitetu Okręgowego w Toruniu
dr Agnieszka Rosa

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu OHG (okręgowego) (pdf).

5 grudnia 2017 r.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice,

w załączonym pliku znajduje się lista osób zakwalifikowanych do etapu ustnego eliminacji okręgowych Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów w Okręgu w Toruniu.

Wszystkim zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie przypominamy, że osoby zakwalifikowane do etapu ustnego są zobowiązane przesłać do 6 grudnia 2017 r. (do środy) na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. listę z trzema wybranymi lekturami.

Eliminacje okręgowe (etap ustny), odbędą się w sobotę 9 grudnia 2017 r. w Toruniu w Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ul. Bojarskiego 1 w sali C 1.47. Początek eliminacji o godz. 10.00.

Sekretarz Komitetu Okręgowego w Toruniu
dr Agnieszka Rosa

Lista osób zakwalifikowanych do etapu ustnego eliminacji okręgowych OHG (pdf).

Poprawiony: Wtorek, 05 Grudzień 2017 13:04