Goście z Kijowa w IHiA UMK

Goście z Wydziału Historycznego Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego w IHiA UMK; Toruń, 14 czerwca 2017 r.

W środę 14 czerwca 2017 roku na Wydziale Nauk Historycznych UMK (w tym i w naszym Instytucie) gościli przedstawiciele Wydziału Historycznego Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki: prof. dr hab. Iwan Patrylak - dziekan Wydziału, dr Andrij Rukkas i dr Rusłana Marceniuk oraz Pani Oksana Patrylak z Instytutu Archiwistyki przy Narodowej Bibliotece Ukrainy im. W. Wernadskiego.

Goście z Ukrainy przybyli do Torunia na zaproszenie dyrekcji Instytutu Historii i Archiwistyki oraz dziekana Wydziału Nauk Historycznych UMK. Rozmowy dotyczyły nawiązania oficjalnej współpracy naukowej i dydaktycznej z naszym Wydziałem. Przeprowadzono także konsultacje dotyczące utworzenia międzynarodowego zespołu badawczego, mającego zajmować się historią stosunków polsko-ukraińskich w XX wieku.