O Błekitnej Armii i artylerii

Konferencja naukowa poświęcona dziejom Błekitnej Armii i artylerii; Toruń, 6 czerwca 2017 r.W budynku Collegium Humanisticum UMK we wtorek 6 czerwca 2017 r. zgromadzili się historycy wojskowości, by w ramach jednej konferencji naukowej poruszyć dwa tematy: Powstanie organizacja, walki oraz powrót do Polski armii generała Józefa Hallera i Artyleria - Organizacja, uzbrojenie i technika.
W spotkaniu udział wzięli badacze z kilku ośrodków naukowych, m.in. z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Sztuki Wojennej, Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Instytutu Pamięci Narodowej ze Szczecina oraz pracownicy Zakładu Historii Wojskowej z naszego Instytutu.

Relacja z konferencji na profilu FB Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

Konferencja naukowa poświęcona dziejom Błekitnej Armii i artylerii; Toruń, 6 czerwca 2017 r. Konferencja naukowa poświęcona dziejom Błekitnej Armii i artylerii; Toruń, 6 czerwca 2017 r. Konferencja naukowa poświęcona dziejom Błekitnej Armii i artylerii; Toruń, 6 czerwca 2017 r. Konferencja naukowa poświęcona dziejom Błekitnej Armii i artylerii; Toruń, 6 czerwca 2017 r.