Przedstawiciele IHiA UMK w Czechach
Wizyta przedstawicieli IHiA UMK w Czechach; Czeski Cieszyn, Ostrawa, 19-21 kwietnia 2017 r.

W dniach 19-21 kwietnia 2017 r. pracownicy Instytutu Historii i Archiwistyki UMK gościli w Czechach, a dokładniej w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego (tzw. Zaolzie). W wyjeździe udział wzięli dr hab. Krzysztof Kania, prof. dr hab. Jarosław Kłaczkow, dr hab. Maciej Krotofil oraz dr Robert Rybak. Nasi przedstawiciele w Czeskim Cieszynie spotkali się m.in. z działaczami Kongresu Polaków w Republice Czeskiej: Małgorzatą Rakowską, Andrzejem Russem i dr. Józefem Szymeczkiem, a podczas wizyty w Uniwersytecie Ostrawskim rozmawiali z dziekanem Wydziału Filozoficznego, prof. Alešem Zářickým. Rozmowy były bardzo owocne, a dotyczyły współpracy naukowej i dydaktycznej, m.in. organizacji gościnnych wykładów oraz planowanej wspólnej, polsko-czeskiej konferencji naukowej.

Więcej zdjęć z wyjazdu na profilu Zakładu Historii XX wieku IHiA UMK.