Humanista Roku 2017

Humanista Roku 2017 - plakatZespół Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Gimnazjum nr 1 w Lubiczu Górnym i Instytut Historii i Archiwistyki UMK zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjów do udziału w Wojewódzkim Konkursie Humanista Roku.

Tegoroczna - piąta - edycja organizowana jest pod nazwą Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania naukami humanistycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem historii, wiedzy o społeczeństwie, języku polskim, religioznawstwie, sztuce, promowanie osiągnięć uczniów, nauczycieli i szkoły, rozpowszechnianie wiedzy o kulturze, świadome korzystanie ze środków masowego przekazu.

Konkurs odbędzie się w piątek 12 maja 2017 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Wydziału Nauk Historycznych UMK - budynku Collegium Humanisticum UMK przy ulicy Władysława Bojarskiego 1 w Toruniu.

Zgłoszenia szkół należy nadsyłać drogą elektroniczną ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do 26 marca 2017 r.

Karta zgłoszenia