Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów [2016/2017]
Poniedziałek, 19 Wrzesień 2016 12:59

Olimpiada Historyczna dla Szkół Gimnazjalnych

OLIMPIADA HISTORYCZNA DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W roku szkolnym 2016/2017 rozpoczyna się pierwsza edycja Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Organizatorem Olimpiady jest Polskie Towarzystwo Historyczne. Zasady udziału w Olimpiadzie zostały określone w regulaminie, który znajduje się na stronie: http://gimnazjum.olimpiadahistoryczna.pl/.

Zwracamy się z prośbą o szerzenie idei Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów.

Z poważaniem,

Komitet Okręgowy OHG w Toruniu

18 listopada 2016 r.

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

w załączonym pliku znajduje się lista osób zakwalifikowanych do eliminacji II etapu (okręgowego) Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów w Okręgu w Toruniu.

Wszystkim zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy!

Eliminacje okręgowe – etap pisemny, odbędą się 10 grudnia 2016 r. w Toruniu w Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ul. Bojarskiego 1 w Auli (s. AB 1.22). Początek eliminacji o godz. 10.30, test pisemny rozpocznie się o godz. 11.00.

W celu potwierdzenia tożsamości prosimy uczniów o zabranie legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego.

Nauczycieli i rodziców, którzy przyjadą z uczniami, zapraszamy na dedykowany im wykład pt. Pobożność Jagiellonów, który wygłosi dr hab. Waldemar Chorążyczewski, prof. UMK. Wykład rozpocznie się o godz. 11.15 w Collegium Humanisticum w sali C 0.39.

Sekretarz Komitetu Okręgowego w Toruniu
dr Agnieszka Rosa

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu OHG (okręgowego) (pdf).

13 grudnia 2016 r.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice,

w załączonym pliku znajduje się lista osób zakwalifikowanych do etapu ustnego eliminacji okręgowych Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów w Okręgu w Toruniu.

Wszystkim zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie przypominamy, że osoby zakwalifikowane do etapu ustnego są zobowiązane przesłać do 23 grudnia 2016 r. na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. listę trzech lektur.

Eliminacje okręgowe (etap ustny), odbędą się 13 stycznia 2017 r. w Toruniu w Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ul. Bojarskiego 1 w sali C 1.47. Początek eliminacji o godz. 9.00.

Wgląd do testów z etapu pisemnego eliminacji okręgowych będzie możliwy w czwartek 15 grudnia 2016 r. od godz. 17.00 do godz. 19.00 w Collegium Humanisticum UMK w sali AB 2.16.

Lista osób zakwalifikowanych do etapu ustnego eliminacji okręgowych OHG (pdf).

9 stycznia 2017 r.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice,