XLIII Olimpiada Historyczna [2016/2017]

Harmonogram XLIII Olimpiady Historycznej [2016/2017]

ETAP I – ELIMINACJE SZKOLNE
do 12 IX 2016 r. - zapoznanie uczniów z programem, regulaminem i terminarzem Olimpiady Historycznej
- opublikowanie na stronie www.olimpiadahistoryczna.pl tematów prac badawczych eliminacji pisemnych I etapu Olimpiady
do 17 X 2016 r. - przyjmowanie przez nauczycieli i dyrektorów szkół zgłoszeń uczniów do Olimpiady Historycznej
- powołanie przez dyrektorów szkół Szkolnych lub Międzyszkolnych Komisji Olimpiady Historycznej
3 XI 2016 r. - przyjmowanie przez Komisje Szkolne i Międzyszkolne Olimpiady zakodowanych pisemnych prac badawczych oraz podpisanych formularzy zgody na przetwarzanie danych osobowych
3-10 XI 2016 r. - ocena pisemnych prac badawczych przez ekspertów Komisji Szkolnych i Międzyszkolnych
- ogłoszenie wyników eliminacji pisemnych I etapu
21-23 XI 2016 r. - eliminacje ustne I etapu
- ogłoszenie wyników eliminacji ustnych i kwalifikacji do II etapu
do 30 XI 2016 r. - przesłanie do Komitetów Okręgowych protokołów z eliminacji I etapu oraz podpisanych przez uczestników (lub ich opiekunów) formularzy zgód na przetwarzanie danych osobowych
do 9 XII 2016 r. - podanie przez Komitety Okręgowe informacji o miejscu i terminie zawodów II etapu
- Komitety Okręgowe dostarczają do Komitetu Głównego zbiorcze sprawozdania z I etapu Olimpiady w danym okręgu
ETAP II – ELIMINACJE OKRĘGOWE
14 I 2017 r. - eliminacje pisemne II etapu
15-31 I 2017 r. - eliminacje ustne (maks. 2 dni wybrane przez Komitet Okręgowy)
- ogłoszenie rezultatów eliminacji ustnych i pisemnych II etapu
do 31 I 2017 r. - Komitety Okręgowe dostarczają do Komitetu Głównego sprawozdania z eliminacji okręgowych wraz z pracami pisemnymi i ankietami uczniów zakwalifikowanych do finału (3 pierwsze lokaty) oraz uczniów dodatkowo typowanych do finału
do 22 II 2017 r. - ogłoszenie przez Komitet Główny wyników kwalifikacji uczniów dodatkowo typowanych do finału
- zawiadomienie uczniów zakwalifikowanych do finału o miejscu i terminie eliminacji III stopnia
ETAP III – ELIMINACJE CENTRALNE
7 IV 2017 r. Zakwaterowanie uczestników w miejscu organizacji zawodów III etapu
8 IV 2017 r. Eliminacje pisemne
9 IV 2017 r. Eliminacje ustne
10 IV 2017 r. Uroczystość zakończenia eliminacji centralnych

Informacje o organizacji i przebiegu Etapu Okręgowego XLIII OH w Toruniu

Eliminacje Okręgowe odbędą się na Wydziale Nauk Historycznych UMK
(Collegium Humanisticum UMK, ul. Władysława Bojarskiego 1, 87-100 Toruń):

• Eliminacje pisemne - odbędą się 14 stycznia 2017 r. (sobota) o godzinie 10.00
  • Eliminacje ustne - odbędą się 27 stycznia 2017 r. (piątek) od godziny 9.00

Dnia 14 stycznia 2017 r. w czasie trwania etapu pisemnego nauczycieli, opiekunów, rodziców zapraszamy do Sali Rady Wydziału Nauk Historycznych UMK im. Profesora Karola Górskiego (C 0.39), na wykład dr hab. Sylwii Grochowiny połączony z promocją jej najnowszej książki pt. Toruński Holokaust. Losy żydówek z podobozu KL Stutthof o nazwie Baukommando Weichsel (OT Thorn) w świetle relacji i wspomnień ocalałych ofiar i świadków.

Wyniki etapu pisemnego zostaną ogłoszone na stronie IHiA UMK w zakładce „Dla szkół" dnia 19 stycznia 2017 r.

Wgląd do prac jest możliwy po uprzednim umówieniu 24 stycznia 2017 r.
Collegium Humanisticum UMK, budynek "C", I piętro, pokój C 1.38
telefon: 510 709 552

Uczniowie zakwalifikowani do eliminacji ustnych proszeni są o niezwłoczne przesłanie 19 stycznia pocztą elektroniczną ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) listy lektur - według wzoru.

Lista lektur powinna być napisana w Wordzie na kartce formatu A4; powinna zawierać następujące informacje rozmieszczone przejrzyście na całej stronie:

• Imię i nazwisko ucznia oraz nazwa i adres szkoły (w lewym górnym rogu)
  • Wybieram epokę: ...
  • Listę przeczytanych lektur – imię nazwisko autora, tytuł, rok i miejsce wydania książki.

Wyniki Etapu Okręgowego zamieszczone zostaną w zakładce „Dla szkół" 30 stycznia 2017 r.

Ostateczne wyniki o kwalifikacji uczniów dodatkowo typowanych do finału zostaną ogłoszone w czasie określonym w terminarzu XLIII OH (do 22 lutego 2017 r.) i umieszczone analogicznie na stronie IHiA UMK w zakładce „Dla szkół" (lub bezpośrednio pod adresem http://www.historia.umk.pl/oh).

dr Małgorzata Strzelecka
Sekretarz KO OH