Umowa patronacka z IV LO w Toruniu

Umowa patronacka WNH UMK z IV LO w Toruniu; Toruń, 12 października 2015 r.W poniedziałek, 12 października 2015 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu Dziekan Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. dr hab. Jacek Gzella zawarł umowę patronacką z dyrektorką szkoły mgr Małgorzatą Białek. Podpisanie umowy odbyło się podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości była Prorektor ds. Kształcenia UMK prof. dr hab. Beata Przyborowska oraz Dziekan Wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych UMK prof. dr hab. Roman Bäcker.

Obie strony zobowiązały się do współdziałania w zakresie propagowania nauk humanistycznych i podnoszenia efektów kształcenia. W ramach współpracy pracownicy naukowi WNH UMK poprowadzą wykłady oraz warsztaty. Uczniowie klas humanistycznych objętych patronatem będą uczestniczyć w życiu naukowym oraz spotkaniach okolicznościowych WNH UMK.

dr hab. Agnieszka Wieczorek