WNH UMK zawiera, IHiA UMK realizuje - podpisanie umów patronackich

Zawarcie umowy patronackiej między Wydziałem Nauk Historycznych UMK a Płockim Uniwersytetem Ludowym - Toruń, 27.03.2015 r.W dniach 26 i 27 marca 2015 r. Wydział Nauk Historycznych UMK zawarł dwie umowy patronackie ze szkołami ponadgimnazjalnymi. Ze strony Wydziału głównym realizatorem tych umów będzie Instytut Historii i Archiwistyki. W czwartek, 26 marca podpisano umowę patronacką z Zespołem Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego z Iławy. Obie strony zobowiązały się współdziałania w przedsięwzięciach edukacyjnych, mających na celu propagowanie nauk humanistycznych i podnoszenie efektów kształcenia w tym zakresie.

W piątek, 27 marca, podobną umowę podpisano ze Stowarzyszeniem Płocki Uniwersytet Ludowy im. W. Witosa, organem prowadzącym siedem szkół ponadgimnazjalnych w: Płocku, Gostyninie, Kutnie, Sierpcu, Ciechanowie, Lipnie i Wołominie. Ponieważ licea te to szkoły mundurowe, strony umowy zobowiązały się do wspierania wspólnych przedsięwzięć związanych z edukacją uczniów oraz kształceniem studentów prowadzonego przez IHiA UMK kierunku studiów wojskoznawstwo.

dr hab. Maciej Krotofil

Galeria zdjęć z podpisania umowy z PUL na naszym profilu na FB.