XL Olimpiada Historyczna

Harmonogram XL Olimpiady Historycznej 2013/2014

1. Do dnia 16 września 2013 r.: zapoznanie uczniów z założeniami Olimpiady Historycznej (szczegółowych informacji udzielają sekretarze Komitetów Okręgowych OH: adresy i numery telefonów dostępne na stronie internetowej www.olimpiadahistoryczna.pl) oraz podanie tematów pracy badawczej na eliminacje pisemne I etapu Olimpiady.
  2. Do dnia 6 października 2013 r.: zawiadomienie właściwego Komitetu Okręgowego przez komisje szkolne (międzyszkolne) o przystąpieniu do Olimpiady.
  3. Do dnia 11 października 2013 r.: etap szkolny (zawody I stopnia) – eliminacje ustne. W ramach eliminacji pisemnych uczniowie przygotowują pracę badawczą (zgodnie z regulaminem Olimpiady – wyłącznie w postaci wydruku komputerowego – Times New Roman, 12, interlinia 1.5, marginesy 2.5).
  4. Do 6 listopada 2013 r.: komisje szkolne przesyłają do właściwego Komitetu Okręgowego Olimpiady zakodowane prace badawcze uczniów oraz protokoły z eliminacji ustnych wypełnione według wzoru zamieszczonego na stronie internetowej Olimpiady w zakładce FORMULARZE.
  5. Do dnia 4 grudnia 2013 r.: Komitety Okręgowe informują szkoły o uczniach zakwalifikowanych do eliminacji II stopnia (zawody okręgowe) oraz o miejscu i terminie zawodów.
  6. Etap okręgowy (zawody II stopnia) :
    • 11 stycznia 2014 r.: eliminacje pisemne
    • 16-17 stycznia 2014 r.: eliminacje ustne
  7. Do dnia 27 stycznia 2014 r.: przesłanie protokołów z eliminacji okręgowych oraz zestawienia statystycznego (liczba uczestników eliminacji szkolnych i okręgowych) do Komitetu Głównego wraz z pracami pisemnymi i ankietami uczniów zakwalifikowanych do finału (3 pierwsze osoby) oraz uczniów dodatkowo typowanych do finału. Wzór ankiety osobowej kandydata do finału do pobrania ze strony internetowej Olimpiady w zakładce FORMULARZE.
  8. Do dnia 17 lutego 2014 r.: zawiadomienie uczniów zakwalifikowanych do finału o miejscu i terminie eliminacji III stopnia.
  9. Etap centralny (zawody III stopnia): 4 – 6 kwietnia 2014 r.

Informacje sekretarza Komitetu Okręgowego XL OH w Toruniu

Pobierz plik w formacie pdf

Wgląd do prac etapu szkolnego:

poniedziałek, 9 grudnia 2013 r., w godzinach 18.00 – 19.00
Collegium Humanisticum UMK, budynek "C", I piętro, pokój C 1.38
lub w innym terminie uzgodnionym telefonicznie: 510 709 552

Eliminacje Okręgowe odbędą się na Wydziale Nauk Historycznych UMK (Collegium Humanisticum UMK, ul. Władysława Bojarskiego 1, 87 – 100 Toruń):

• Eliminacje pisemne - odbędą się 11 stycznia 2014 r. (sobota) o godzinie 10.00
  • Eliminacje ustne - odbędą się 17 stycznia 2014 r. (piątek) o godzinie 9.00

Do dnia 20 grudnia 2012 r. na adres mailowy sekretarza Komitetu Okręgowego ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) należy przesłać listę lektur uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego, dla każdego ucznia odrębną listę - według wzoru.

Lista lektur powinna być umieszczona w załączniku listu, na karcie formatu A4; powinna zawierać następujące informacje rozmieszczone przejrzyście na całej stronie:

• Imię i nazwisko ucznia oraz nazwa i adres szkoły (w lewym górnym rogu)
  • Wybieram epokę: ...
  • Lista lektur – imię nazwisko aktora, tytuł, rok i miejsce wydania książki

Poprawiony: Poniedziałek, 17 Luty 2014 07:33