Kurs z przedmiotu "historia starożytnej Grecji" składa się z ćwiczeń (30 godz.) i wykładu (30 godz.) kończącego się egzaminem. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie ćwiczeń.
Ocena z egzaminu i ćwiczeń przeliczana jest na punkty. O zaliczeniu całego kursu decyduje suma punktów uzyskanych z obydwu części (40%+ 60%).
Egzamin ma formę pisemną i obejmuje materiał z wykładu (pytanie opisowe) i podręcznika (test). Obowiązujący podręcznik to:
Termin egzaminu zostanie ustalony do 20 grudnia 2011 roku.
Uwaga! Istnieje możliwość zdawania egzaminu w terminie zerowym, czyli przed zakończeniem zajęć w semestrze zimowym, ale nie wcześniej niż 10 stycznia 2012 roku. Egzamin zerowy jest egzaminem ustnym i obejmuje materiał z wybranego jednego podręcznika uzupełniającego.
|
Do systemu USOS wpisywana jest ocena cząstkowa (ćwiczenia) i końcowa. Ocena końcowa jest sumą punktów wynikających z przeliczenia oceny z ćwiczeń (maksimum 40) i punktów uzyskanych za egzamin (maksimum 50). Warunkiem zaliczenia kursu jest uzyskanie łącznie 46 punktów na 90 możliwych.
Ćwiczenia zaliczane są na podstawie obecności (20%), aktywności (30%) i 2 sprawdzianów pisemnych lub ustnych kolokwiów (25%+25%). O formie zaliczenia i zakresie materiału decyduje prowadzący. Ramowy program ćwiczeń wraz z podstawową literaturą znajduje się w sylabusach.
Zasady punktacji: ćwiczenia:
|